Netradiční třídní schůzky pro bzenecké školky

21/03/2024

Netradiční třídní schůzky pro bzenecké školky

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 se uškutečnily již druhé netradiční třídní schůzky pro předškoláky za přítomnosti jejich rodičů. Vzhledem k tomu, že drtivá většina předškolních dětí dochází do základní školy na edukativní skupiny, netradičních schůzek se zúčastilo dětí méně, než na podzim a proběhly pouze v jedné třídě. Nachystáno bylo osm stanovišť s různým zaměřením. Děti tak mohly otestovat svou paměť, procvičily si prostorovou orientaci dle přesně daných pokynů, skládaly obrázek z rozstřihaných kousků, protrénovaly si zrakové vnímání při spojování zvířátek a jejich stínů a zrakovou diferenciaci při poznávání objektu, který do řádku nepatří. Zaměřili jsme se i na sluchovou analýzu a syntézu při vytleskávání správného počtu slabik a na předmatematické představy. Na závěr děti ukázaly, jak pracují s pastelkami a nůžkami. Rodiče měli tedy možnost představit si, co všechno má jeho ratolest před nástupem do základní školy umět a znát, a na jaké úrovni jeho dovednosti jsou.

Děkujeme všem za účast a přejeme předškolákům hodně štěstí u zápisu do základní školy.

Kolektiv učitelek z MŠ Bzenec