Ples SRPŠ

01/02/2024

Ohlédnutí žáků 9. tříd za slavnostním předtančením na plese SRPŠ

Dne 27. 1. proběhl ples SRPŠ naší základní školy, který jsme odstartovali krásným předtančením.  S výzdobou sálu nám pomohly paní učitelky a členky SRPŠ. Hned ráno nám začaly celodenní přípravy v podobě kadeřnice, kosmetičky a poslední zkoušky šatů. Čím víc se generálka blížila, tím víc jsme byli ve stresu. Dopilovali jsme zde poslední chybičky a nervozita z nás postupně opadala. Odbila osmá hodina a my jsme byli připraveni na značkách. Když jsme viděli plný sál lidí, moc do smíchu nám nebylo, ale přesto jsme se snažili usmívat. Za naše excelentní předtančení jsme byli odměněni bouřlivým potleskem od rodičů, prarodičů a všech v sále. Potlesk patřil také paní učitelce Kosířové a Janouškové, které celou choreografii vymyslely, členkám SRPŠ, sponzorům a všem, kteří se na plese podíleli. Všem Vám moc děkujeme! Byl to jeden z nejhezčích zážitků na naší škole.

Natálie Uherková, Nela Kostrhounová, Elizabeth Vránová

Na ples jsem se začala připravovat už od rána. Brzo ráno ke kadeřnici a pak jen čekat a čekat na večer. Vůbec nevím, jestli jsem měla trému, ale hlavně jsem si dávala pozor, ať nezakopnu, a nebo ať si nešlápnu na šaty, ale zvládly jsme to krásně. Cítila jsem se v těch šatech a krásně načesaných vlasech jako princezna. Hodně jsem si to užila a myslím si, že jak já, tak ostatní mí spolužáci budou na to pěkně vzpomínat.

Veronika Kuciánová

Z předtančení jsem neměla vůbec žádnou trému a už několik měsíců jsem se na tenhle kouzelný večer těšila. Bylo to pro mě dokonalé, a i když jsme udělali pár chyb, tak to snad nikdo nepoznal. Celý večer se všichni moc bavili a já nebyla výjimkou. Přípravy na tento večer probíhaly už měsíce dopředu, a jak se říká, kdo je připraven, není překvapen. Byl to pro mě nezapomenutelný večer. Všechno dopadlo tak, jak mělo.

Ivana Korbičková

... Nejsem si úplně jistá, jestli jsem byla nervózní. Vím ale, že jsem si dávala pozor, abych nezakopla nebo si nepřišlápla šaty. Já osobně jsem si ples užila. Jak naše předtančení, tak zbytek večera. Jsem ráda, že v tombole jsme vyhráli aspoň něco. Domů jsem šla nad ránem unavená a s bolavýma nohama spokojená, že jsme to zvládli.

Markéta Škarpichová

Naše předtančení. Naše polonéza. Tradice, která až nebezpečně připomíná nějaký obřad, který nás má zavést do světa dospělých. Alespoň nás k tomu přiblížit. Je zvláštní dívat se zpět na ples mýma očima. Vše je stejné, ale zároveň, ale zároveň jinak. Ten stres, nadšení, nervozita, nedočkavost a směs všech ostatních pocitů způsobilo to, že jsem se choval jinak, než bych chtěl. Nervozita mě plně ovládla a já byl rád, že to nějak odtančím. Nevím, co bych dělal, kdybych to zkazil, asi bych nevydržel ten veškerý tlak, kterým na mě Ten den působil. A poté... Konec. Ten den, co mě naháněl takovou hrůzu, nebyl nakonec tak špatný. Stres zmizel, trochu jsem se zklidnil a mohl jsem si říct: Zvládl jsem to!

Michal Ševčík

Přišel ten dlouho očekávaný den, na který jsme se všichni 4 měsíce připravovali. Už ráno začali všechny přípravy, ať větší či menší. V 17:45 se všichni scházíme na KD a začíná Generálka. Všichni si přivedly své babičky, dědečky, zkrátka všechny, kdo nemohl nebo nechtěl na ples. No generálka se moc nepovedla, ale ne naši vinou, ale technikou, která moc nefungovala. Po dlouhých 2 hodinách přichází ta chvíle, opravdu to jdeme zatančit. Předtančení mě překvapilo, na rozdíl od generálky se povedlo na výbornou a všichni nás chválili. Poté následoval tanec s rodiči a večer plný řevu, tance, hudby a vzpomínek.

Vojtěch Slabý

Na tento den jsem se těšila několik měsíců. Už od rána u nás doma probíhaly přípravy. Všichni létali po baráku jako splašení a hledali, co na sebe. Myslím si, že se na ples připravovali dokonce více než já. Když jsem je viděla dorazit včas, nemohla jsem uvěřit, že to stihli.  Celý večer jsem se nemohla přestat smát a mí prarodiče brečet.

Za veškeré přípravy děkujeme SRPŠ a paním učitelkám Janouškové a Kosířové za choreografii a trpělivost.

Zuzana Bezchlebová

...už od rána začaly celodenní přípravy: kosmetička, kadeřnice, poslední zkouška šatů apod. pomalu, ale jistě se blížila generálka a stres se zvyšoval. No nic, nádech výdech a už je to tady!...

Natálie Uherková