Policie ve škole – návykové látky

27/02/2024

Do naší školy přijal pozvání příslušník Policie ČR, aby žákům 8. tříd přednášel na téma návykové látky. Vzhledem k tomu, že se jedná o odborníka v této oblasti, byli žáci nejen seznámeni s nelegálními návykovými látky (mnohé znají), ale hlavně s následky jejich užívání. Přednáška byla doplněna řadou videí a ukázek toho, jakým způsobem drogy ničí lidské životy, jak se mění lidské vztahy, jak člověk ztrácí svoji důstojnost, jak je obtížné se z této závislosti vymanit a jaké nezvratné šrámy zůstávají na těle i duši.

Je důležité, abychom uměli říci návykovým látkám NE! Přednáška se žákům moc líbila, protože ji přednášel skutečný odborník, který se dnes a denně s lidmi závislými na drogách setkává.