Sebepoškozování

13/02/2024

Současná mladá generace se čím dál častěji potýká s problémem záměrného sebepoškozování.  Sebepoškozování volí jako způsob, ač nezdravý, jak se vyrovnat s emočními stavy jako jsou úzkost, smutek, deprese a jiné stresující situace. V dřívějších letech děti řešily své problémy spíše jednáním spojeným s poruchami příjmu potravy.

Obě témata – Poruchy příjmu potravy a sebepoškozování s našimi žáky 7. a 8. tříd probraly zkušené lektorky Mgr. Valová a Mgr. Čadeni, poukázaly na rizika i možnost řešení a pomoci.

Ohlasy žáků na přednášku spojenou s celou řadou aktivit svědčí o tom, že je téma i způsob provedení zaujalo.

Reakce žáků:

• Velmi zajímavý den, hezké aktivity, dověděla jsem se, jak takové lidi poznat, jak uvažují a jak jim případně pomoci.
  • Dalo mi to jiný pohled na svět. Poprvé jsem viděla tolik příkladů ze života ohledně poruch příjmu potravy. Byly tam i super aktivity. Je mi takových lidí líto. Už bych jim dokázala pomoci.
  • Takovou přednášku bych si ráda zopakovala. Skvělé aktivity.